Judges by Region

OFFICE OF THE CHIEF JUDGE

CRABTREE, T. (Chief Judge)
GILL, G. (Associate Chief Judge)
PHILLIPS, N. (Associate Chief Judge)

Judges assigned from the OCJ:
Rae, M. (Senior Judge)
Rogers, C.

FRASER REGION

GULBRANSEN, P. - Regional Administrative Judge
Alexander, T.
Arthur-Leung, K.
Bond, P.
Brown, G.
Browning, R.
Brownstone, A.
Buller, M.
Caryer, R. (Senior Judge)
Cohen, G.
Craig, B.
Cutler, R.
de Couto, P. (Senior Judge)
Dohm, P.
Dossa, S.
Field, H. (Senior Judge)
Gardner, D.
Gill, G. (Associate Chief Judge)
Gillespie, M.
Gordon, E.
Hamilton, R.
Hicks, M.
Hoy, B.
Janzen, P.
Jardine, J. (Senior Judge)
Lenaghan, J. (Senior Judge)
MacDonald, W. (Senior Judge)
MacGregor, S. (Senior Judge)
MacKay, R.
Miller, R. (Senior Judge)
Oulton, J.
Point, S.
Pothecary, D.
Raven, R.
Rounthwaite, A. (Senior Judge)
Rounthwaite, J.
Skilnick, K.
Smith, G.
Spence, A. (Senior Judge)
Steinberg, D.
Stone, D. (Senior Judge)
Sutherland, J.
Walters, R.
Woods, T.
Young, W.

INTERIOR

SMITH, R. - Regional Administrative Judge
Burdett, E.
Cartwright, J. (Senior Judge)
Chapman, B.
Cleaveley, C.
de Walle, E. (Senior Judge)
Dickey, R.
Fabbro, R. (Senior Judge)
Frame, S.
Harrison, S.
Hewson, R.
Hogan, V. (Senior Judge)
Klinger, W. (Senior Judge)
Koturbash, G.
Marchand, L.
McKimm, M.
Shaw, M.
Sheard, G.
Sinclair, G. (Senior Judge)
Sperry, D. (Senior Judge)
Takahashi, M.
Threlfall, J. (Senior Judge)
Wallace, A.
Webb, R.
Wyatt, L.

NORTHERN REGION

BRECKNELL, M. - Regional Administrative Judge
Bayliff, E. (Senior Judge)
Birnie, C.
Blaskovits, R.
Bowry, R.
Callan, R.
Church, M.
Daley, B.
Galbraith, V.
Gray, M.
Jackson, W.
Keyes, S.
Morgan, D.
Seidemann, H.
Struyk, C.
Weatherly, D.
Wright, T.

VANCOUVER REGION

LOW, R. - Regional Administrative Judge
Bagnall, C.
Bahen, J.
Burgess, E.
Challenger, J.
Chen, P.
Denhoff, K.
Dhillon, H.
Dyer, B.
Fratkin, R. (Senior Judge)
Galati, J.
Gallagher, R. (Senior Judge)
Gedye, J. (Senior Judge)
Giardini, M.
Gove, T. (Senior Judge)
Harris, R.
Howard, F.
MacLean, M.
McMillan, M.
Merrick, S.
Meyers, P.
Milne, J.
Moss, D. (Senior Judge)
Phillips, N. (Associate Chief Judge)
Rideout, G.
Rodgers, W. (Senior Judge)
Romilly, G.
Senniw, D.
Smith, L.
St. Pierre, D.
Walker, K.
Werier, J.
Wingham, J.
Yee, W. (Senior Judge)

VANCOUVER ISLAND REGION

HIGINBOTHAM, R. - Regional Administrative Judge
Blake, E.
Brooks, A.
Chaperon, L.
Cowling, D. (Senior Judge)
Doherty, P. (Senior Judge)
Dohm, T. (Senior Judge)
Flewelling, B.
Gouge, T.
Harvey, J. (Senior Judge)
Klaver, B. (Senior Judge)
Lamperson, R.
MacCarthy, P.
Neal, B. (Senior Judge)
Palmer, A. (Senior Judge)
Pendleton, D. (Senior Judge)
Quantz, E. (Senior Judge)
Saunders, J.
Saunderson, B. (Senior Judge)
Smith, W. (Senior Judge)
Sutton, R.
Wishart, S.

Back to top